Kontakt:

Areál Novako

362 62 Boží Dar 196

Telefon: +420 353 815 000

Mobil: +420 777 304 251

Mail: nordic@novako-ski.cz

  
Poradna Facebook ski a snowboard school Novako twitter

Lyžařská hala Oberhof
4 denní kurz

 

Běžky, jak je neznáme:

Oberhof je největší německé středisko, co se týče severských zimních sportů. Němci zde postavili svoji tréninkovou centrálu a umístili do tohoto města veškeré zázemí. K dispozici jsou zde dvě dráhy pro kolečkové lyže, biatlonová střelnice, v zimě mnoho kilometrů běžeckých tras. Samozřejmě nesmíme zapomenout na hlavní zajímavost zdejšího střediska, kvůli které se sem sjíždějí nejen vrcholoví, ale i výkonnostní lyžaři běžci, lyžařský tunel DKB Ski halle.

Do této nejmodernější evropské lyžařské haly, nacházející se jen necelé tři hodiny jízdy od našich hranic, se tedy začalo za sněhem jezdit i v měsících, kdy sluneční paprsky prohřívají krajinu a teploty šplhají nad 20 stupňů Celsia. V tunelu panují stálé klimatické podmínky okolo -4 stupňů Celsia

Termíny:                  

        

         

1. 10.10. – 13.10. 2013

2. 17.10. – 20.10. 2013

Místo konání:     

Oberhof (Německo)

Ubytování:  

Zajišťuje pořadatel. Hotel 3*** s plnou penzí (závislé na počtu účastníků)

Cena zahrnuje:   

Zajištění hotelu s plnou penzí v místě výuky. (O místu a názvu budete informování mailem), výuku s instruktorem, půjčení kolečkových lyží (omezený počet cca 6ks), přednášky, video rozbory vaší lyžařské techniky (v průběhu kurzu Vás budeme natáčet) a mnoho dalších užitečných informací kolem běžeckého lyžování. 

 Místo srazu:  

 14:00 u Hotelu 

 Program: 

Největší část výuky strávíme samozřejmě na sněhu (cca 8 hodin).  V hodinách mimo praktickou část bude probíhat i teoretická výuka (Jak správně namazat pro skluz i pro odraz, technika běhu na lyžích, základy tréninku atd.) 

Podle klimatických podmínek můžeme zařadit i nácvik imitačních cvičení a různých speciálních cviků pro lyžaře běžce. V případě zájmu budou k dispozici na vyzkoušení i kolečkové lyže a v tunelu i pár závodních lyží.

Součástí kurzu je i debata s Petrem Novákem (s jedním z nejlepších světových dálkových běžců současnosti), který bude i přítomen po celou dobu kurzu a povede část výuky.

VÝUKA KLASICKÉ I VOLNÉ TECHNIKY (DLE VÝBĚRU KLIENTŮ)

 Nezapomeňte:

 Běžky, hole, lyžařské boty, běžecké boty, zimní lyžařské oblečení. (V tunelu je opravdu zima…!)

 Cena: 

 6.450 Kč

 Cena nezahrnuje:  

 Ubytování s plnou penzí 3×45€ na místě.

Vstup do tunelu max 65€ na místě (záleží od hodin strávených v tunelu)

Dopravu na místo konání. Pořadatel v případě zájmu pomůže sjednotit dopravu mezi jednotlivými klienty, aby došlo k optimálnímu využítí automobilů.

Podmínky:

Minimálním počtem zúčastněných je 5 osob. Naopak maximálním je 16 přihlášených na jeden termín. V případě většího zájmu pro Vás zajistíme kurzy v nových termínech. Pokud bude 4 a méně přihlášených, bude jim nabídnuto vrácení peněž nebo náhradní termín.