Kontakt:

Areál Novako

362 62 Boží Dar 196

Telefon: +420 353 815 000

Mobil: +420 777 304 251

Mail: nordic@novako-ski.cz

  
Poradna Facebook ski a snowboard school Novako twitter

Alliansloppet 2016

 

 

Alliansloppet 2016 

 

Pomalu se nám začíná blížit vrcholná akce léta pro všechny milovníky dálkových běhů a vášnivých lyžařů na kolečkových lyžích. Ve švédském Trollhattanu se bude konat 24.-27.8. sportovní týden zakončený největším závodem na kolečkových lyžích v Evropě. A jako každý rok se zde můžete poměřit s nejlepšími lyžaři světa.

 

Sportovní týden není pouze o závodech na kolečkových lyžích, ale můžete se zúčastnit i městského krosu na 8km nebo 16km v krásném okolí centra závodu. Tímto závodem začíná celý sportovní program Alliansloppetu. Následující dny jsou k vidění školní závody, sprinty na kolečkových lyžích jak po rovině, tak do kopce a program ukončuje hlavní závod Alliansloppet v sobotu.

 

Hlavní sobotní závod je vypsán na 48km klasickou technikou a jede se na třech 16km okruzích. Start závodu na mostě je doprovázen otevřením všech vodních stavidel historické vodní elektrárny Vatenfall a za divokého bouření vody řítící se do skalnatého údolí se vydá startovní pole na trať. Profil tratě je nenáročný a velmi se blíží klasickým dálkovým běhům. Pokud se někdo bojí nebezpečných sjezdů, tak tady rozhodně mít strach nemusí. Na trati jsou pouze pozvolná klesání která zvládnou i začátečníci. Trať vede převážně po uzavřených silnicích a přilehlých cyklostezkách.

 

Pokud se člověk necítí na hlavní závod, je připraveno několik doprovodných závodů. Kratší varianty 16 a 32km na kolečkových lyžích a také závod 16km na kolečkových bruslích. Pro diváky a děti je připravený bohatý doprovodný program v centru závodu.

Tento závod se pyšní spoluprací s nejslavnějším lyžařským závodem na světě Vasaloppetem. Proto si zde můžete vyjet startovní vlnu na Vasák!

 

Na čem se závodí? Je jedno zda máte kolečkové lyže Swenor,Proski,Swix nebo jiné značky. Důležité je, aby vaše kolečkové lyže byly osazeny kolečky střední tvrdosti č.2.

 

 

Program Alliansloppetu:

25.8. –                městský běh na 8 a 16km

26.8. –                Sprint na 150m – skate za nádherné atmosféry diváků

Sprint 500m do kopce – skate

27.8. – Alliansloppet     – 16km, 32km a 48km – kolečkové lyže

– 16km kolečkové brusle

 

Jak se dostat na Alliansloppet?

Je několik způsobů, jak je možné se dostat na tyto závody.

1) Letadlem – Praha – Goteborg.

 

Dále se již musí pokračovat vlakem či autobusem.

2) Autem – asi nejčastější využítí, proto popíšeme trošku detailněji

  1. a) Praha – Rostock (tam koupit trajekt do Trelleborgu), dále pokračovat autem až do Trollhattanu – trajekt je cca 7-8h
  2. b) Praha – Sassnitz (tam opět trajektem do Trelleborgu), dále autem do Trollhattanu – trajekt je cca 4-5h

 

Lístky na trajekt lze zakoupit na www.stenalines.com

Pokud budete mít zájem se zúčastnit tohoto fantastického závodu, který určitě stojí za to. Stačí nás kontaktovat a my vám rádi vše zajistíme. V případě zájmu pomůžeme i s ubytováním v místě závodu podle vašich požadavků.

Budeme se těšit na viděnou na startu!

Petr Novák – Novak Team

www.skola-bezky.cz

nordic@novako-ski.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

3 × one =